O tenisovém klubu

Historie

Historie Tenisového klubu Kaznějov sahá až do roku 1974, kdy byl klub v rámci sportovních aktivit tehdy ještě obce Kaznějov založen pod bývalým názvem Oddíl tenisu Tělovýchovné jednoty Kaznějov.

Po rozpadu TJ v polovině devadesátých let minulého století došlo k přeměně původního oddílu na Tenisový klub Kaznějov - občanské sdružení. V roce 2015 byl klub přeregistrován na spolek. Dnes už je Kaznějov několik let městem a Tenisový klub Kaznějov patří mezi významné spolky organizující volný čas ve městě Kaznějov.

 

TK Kaznějov je od 1. 1. 2007 členem Okres. tělových. a sport. sdružení ČSTV Plzeň-sever

TK Kaznějov byl členem Plzeňské sportovní unie

TK Kaznějov najdete též na oficiálních stránkách Českého tenisového svazu

Pořádání turnajů

Každoročně pořádáme čtyři hlavní turnaje ve čtyřhrách, které jsou zpravidla doplněny několika dalšími pravidelnými akcemi dle zájmu a požadavcích členů tenisového klubu. Přehled pořádaných turnajů a jejich výsledkové listiny najdete v příslušné sekci Turnaje.

Slavnostní kolaudace šaten 2015
Kolaudace šaten 2015 Kolaudace šaten 2015

proběhla za účasti náměstka Plzeňského kraje pana Ivo Grünera, starosty města Ing. Petra Sýkory, zastupitelů města Kaznějova a členů TK ve středu 7. října 2015 od 16:00 v areálu TK.

Stručný popis výstavby - článek v Kaznějovském zpravodaji - říjen 2015

Prezentace výstavby v letech 2013-15 - soubor ppsx

Závěrečná hodnotící zpráva - soubor pdf

Prezentace podpora Plzeňského kraje - soubor pdf

Napsali o nás

Plzeňský deník, příloha Plzeňsko (středa 4. srpna 2004)

Slavili Silvestra v létě (VÁCLAV ŠTÁL)

Kaznějov - Tenisový klub v Kaznějově na severním Plzeňsku slavil v sobotu silvestrovskou noc 2004. "Celou akci jsme pojali recesisticky. Hrál se tenis a nechali jsme před náš areál přivézt avii sněhu, ze kterého byla udělána sjezdová dráha. Pro všechny bylo připraveno bohaté občerstvení a večer ohňostroj.

Celou akci vymysleli před týdnem Honza Špiroch a Vláďa Vereščínský, kteří si řekli, že když nemůžeme slavit Silvestra na kurtech v zimě, tak si ho uděláme v létě. Všichni se mohli svézt na lyžích nebo bobech. Někdo si přišel pouze vychladit pivo. Musím poděkovat Josefu Vinklerovi za zapůjčení vozidla na přivezení sněhu," řekl předseda Tenisového klubu Kaznějov Petr Nový.

"Před areálem Tenisového klubu Kaznějov v sobotu v podvečer z ničeho nic napadl sníh. Tenisté tady recesisticky slavili silvestrovskou noc 2004. Někteří si vyzkoušeli připravenou sjezdovou dráhu na běžkách, jiní na bobech. Další jedinci využili v parném podvečeru bílou nadílku k ochlazení pivního moku."

 

Časopis Tenis, 1/2012

Tenis na malém městě - tenis pro všechny(PDF dokument ke stažení po kliknutí na obrázek)